23 października roku pańskiego 2010 był dla nas datą szczególną. Odbył się wówczas pierwszy Poznański Przegląd Piosenki Pozytywnej. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej – wczesną wiosną tego samego roku. Padło wówczas pytanie, od którego wszystko się zaczęło….

 

Rozmawiałam razu pewnego z moim bardzo dobrym znajomym, w środowisku Bazunowym zwanym Jerzykiem. Nie zorientowanym tłumaczę – BAZUNA to nazwa Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej. To jeden z najstarszych tego typu wydarzeń, który odbywa się rok rocznie w czerwcu gdzieś na pomorzu – przeglądy wędrujące nie mają stałego miejsca bytowania. 😉 Środowisko te ukształtowało zarówno moją, jak i Jerzykową muzyczną duszę. Nie dziwi zatem, że gdy wyprowadziłam się do Poznania z ust Jerzyka padło pytanie: „a nie chciałabyś zorganizować takiego przeglądu, jak BAZUNA w Poznaniu?”. Pytanie wzięło mnie z zaskoczenia i nie byłam jeszcze do końca przekonana, jak odpowiedzieć. Jednak gdy padła propozycja nazwy „Poznański Przegląd Piosenki Pozytywnej”, to już nie miałam najmniejszej wątpliwości, że chcę.

 

OTPPS BAZUNA, to Przegląd-Matka naszego PPPP. Nie tylko przez wzgląd na jego muzyczne korzenie. BAZUNA, z Markiem Skowronkiem na czele, wspierała mocno Przegląd przez pierwsze 4 lata jego istnienia, co miało też wyraz w haśle przewodnim PPPP – „Jesień z BAZUNĄ”.
W tym czasie Przegląd odbywał się w Klubie Krąg, który jako współorganizator tego przedsięwzięcia, sprawdził się na medal!

Przegląd jednak zaczął rosnąć i rozwijać się, jak to dzieci mają w zwyczaju. I tak na piątą rocznicę swojego istnienia PPPP odłączył się od Przeglądu-Matki by postawić swoje pierwsze samodzielne kroki. Z większym rozmachem i na większej scenie w poznańskim Domu Harcerza. Tam gościliśmy przez kolejne dwa lata, a za gościnę i współpracę jesteśmy całemu Hufcowi Poznań-Jeżyce niezmiernie wdzięczni.

 

W roku 2017 wracamy po rocznej przerwie! Na razie w trochę zmienionej formie tzn. bez Sceny Otwartej, która stanowiła do tej pory element konkursowy Przeglądu. Jednak w czasie tego Przeglądu akcent konkursowy będzie, na scenie usłyszymy bowiem poznańskich laureatów naszego PPPP. A osoby, które bardzo pragną pojawić się jeszcze na naszej Scenie Otwartej uspakajamy – nie martwcie się, ufamy, że konkurs w przyszłości powróci.

Tymczasem spotkajmy się na wyjątkowym, szczęśliwym bo VII Poznańskim Przeglądzie Piosenki Pozytywnej. Nie może Was z nami zabraknąć!

 

Inicjatorka PPPP
Patrycja Wysocka